Letní tábory

V létě jezdíme na naše tábořiště v Milčicích u Blatné (okr. Strakonice). Je to klasický stanový tábor pro děti od 8 do 15 let s celotáborovou hrou, nočními hlídkami, táboráky, sportem a soutěžením. Za roky, které tam jezdíme, už jsme si hráli na indiány, archeology, námořníky, rytíře, kovboje, pohádkové bytosti a mnoho dalších her.

Létní tábor 2022

24. 7. - 6. 8. 2022 na tábořišti Kvítek v Milčicích u Blatné

Odjezd v neděli 24.7. 9:00 ze stanice metra Roztyly, parkoviště u OBI

Návrat v sobotu 6.8. 20:15 na stejné místo.

K odjezdu nezapomeňte: bezinfekčnost, souhlas s ošetřením, kopii kartičky pojišťovny. Pokud dítě užívá nějaké léky, u odjezdu si je převezme zdravotník. Pozorně si také přečtěte seznam doporučených věcí na tábor.

Všechny další informace najdete v Informačníku. Dokumenty ke stažení: Závazná přihláška, Lékařské potvrzení (stačí nám kopie, použít můžete i nějaké starší, platnost pro tábory je 2 roky, tedy vydané nejpozději 6.8.2020), Registrační list (členové oddílu nemusí vyplňovat).

V tabulce se podívejte na už přihlášené účastníky i s čísly přihlášek. Pokud budete cokoliv potřebovat, volejte Danovi a Johanovi.

 

Létní tábor 2021 

Putování výpravy českých šlechticů pod vedením pana Lva z Rožmitálu a Blatné skončilo úspěšně. Dorazili jsme středověkou Evropou až na "konec světa". Všichni rytíři, zbrojnoši i pážata překonali nástrahy cesty a pomohli šířit poselství krále Jiřího z Poděbrad.

Léto 2020 - příměstský tábor

Místo zrušeného tábora jsme rodičům a dětem nabídli deset jednodenních výletů. Detektivní kancelář Sherlocka Holmese vyřešila dva zapeklité případy a všichni mladí detektivové si vysloužili odměnu. Ohlas byl velmi pozitivní a dětem se program líbil.

Letní tábor 2019 - Bradavická škola

V Bradavické škole čar a kouzel začal nový školní rok a moudrý klobouk tradičně rozdělil studenty do čtyř kolejí. Na děti letos čekala nejedna nástraha. Utkaly se i s baziliškem a na závěr přemohly obávaného lorda Voldemorta. Přesto stihly i vyučování a úspěšné složení závěrečných zkoušek. Fotky na FB.

Letní tábor 2018 - Kvítek City

Kdesi na Divokém Západě leží městečko Kvítek. A právě sem přijíždí početná skupina přistěhovalců z Evropy, aby zde našla nový domov. Jak překonají nástarhy přírody? A jak se sžijí se starousedlíky? Aby se stali plnoprávnými obyvateli Kvítek City, musí se mnohému naučit a mnohé zvládnout. Fotky na FB

Letní tábor 2017 - Asterix a Kleopatra

Do Galské vesnice se na tradiční letní sněm sjíždějí zástupci měst Grogarum, Nektarum, Kolarum a Dokavyrum. Uvítá je Asterix s Obelixem, avšak krátce po začátku slavnostního ohně všechny překvapí poslové z dalekého Egypta. A tak se Galové vydávají na pomoc Kleopatře, budovat nové stavby a hlavně pokořit Caesara. Fotky na FB

Letní tábor 2016 - Tajemný ostrov

Zaoceánská loď ztroskotala a několik šťastlivců se zachránilo na neznámé pevnině. Brzy se ukázalo, že je to ostrov a žije na něm kmen domorodců, kteří ne moc ochotně cizince přijmou a pomohou jim v těžké situaci. Fotky na FB.

Letní tábor 2015 - Pohádky 1000 a 1 noci

Výprava českých badatelů přijíždí do Indie na pozvání zdejšího vládce, aby pátrala po postavách, kouzelných předmětech a tajemných krajích z pohádek 1000 a 1 noci. Každý oddíl si nejprve musel najít svou průvodkyni a rádkyni, sličnou Šeherezádu. Pak jsme každý večer přečetli jednu pohádku a druhý den pátrali a zažívali stejná dobrodružství, jako postavy z přečtené pohádky. Fotky na naší FB stránce.

Letní tábor 2014 - Námořníci

Píše se rok 1600 a naše tábořiště se změnilo na palubu lodi, plující pod anglickou vlajkou do vzdálených a málo prozkoumaných krajin. Východoindická společnost se sídlem v Londýně si najala ty nejzkušenější mořeplavce, aby pro ni a pro slávu královny objevovali nové světy a nalézali nové obchodní příležitosti. Čtyři posádky soutěžily v nejrůznějších dovednostech a zažívaly mnohá dobrodružství i útrapy. Nakonec se všichni šťastně a ve zdraví vrátili. Fotky najdete na FB

Letní tábor 2013 - Poklad indiánů

Nad prérií letí král ptáků – mocný orel. Z mraků shlíží na zem, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustlou, pobitá stáda bizonů, posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka Navahů, který svolává příslušníky všech kmenů a národů a takto k nim hovoří: „Bratři a sestry, povím vám legendu. Je tak stará, jako lidstvo samo. Před mnoha a mnoha generacemi, v čase, kdy orli létali výš než slunce a bizoni byli větší než hora, žil na zemi jen jeden lidský kmen...